Květen 2018

Elf v nesnázích

20. května 2018 v 14:24 | PJ sokol |  Deník
Mde'gawa - Červený les - Tarantor - úpatí Zurku, 6.-8. 3. 853
Gwe doprovázel Viconii skrze Červený les do Zurku a družina je musela zastavit. Vliv Temného však zasáhl již i tuto část krajiny a průchod lesem se stal velmi nebezpečnou záležitostí. Po odražení útoku orghisů (za pomoci Strážce lesa nechajícího Takedovi dárek na památku) se skupina dostala na místo střetu dvou skupin. Jedna z nich, bíle oděných podivínů, odnesla Gweho s sebou a zanechala Viconiinu pokračovat bez něj.
Družina šla po stopě až k táboru uctívačů Temného přímo před vchodem do neznámé jeskyně nesoucí název Tarantor. Kultisté se chystali k rituálu a družina správně odhadla, že Gwe bude hlavním chodem večera. Orazio zareagoval rychle, doslova teleportačně. Ve výsledku stejně museli celou vesnici vymlátit, ale Gwe a další zajatci byli v pořádku. Hlavní kněžka téměř stihla vyvolat pomoc Temného, ale naštěstí se podařilo ostatním uniknout. I Wulfovi, který plánoval se na oltář samozvaného boha vykálet.
Gwe cestou k Zurku vyprávěl, co lze od nadcházejícího střetnutí čekat. V opuštěné pevnosti se od dob války arvedanů se skřety usídlila velká a mocná myšlenková bytost bránící oblast před jakýmkoliv zvědavcem. Gwe však zná tajnou cestu skrze horu až na vrchol. Tu však odkryla i Viconia. Na úpatí Zurku družina zjistila, že jejich bývalá přítelkyně je jen pár hodin před nimi a téměř na dosah poslednímu žijícímu arvedanovi, který si kdovíproč vybral toto bohy zatracené místo k setkání.