Duben 2018

Mde'gawa

8. dubna 2018 v 11:01 | PJ sokol
Athor-Mde'gawa 5.-6. 3. 853
Družina se vyspala, ráno se rozhodla ignorovat pátrání po Viconii a směřovat přímo do Zurku za arvedanem Augustinem. Najala si elfí průvodkyni Inbutu na průchod Červeným lesem, ale ta je informovala, že trpasličí město Zurk je z této strany téměř nepřístupné, plné roklí, pastí a se zničeným původně arvedanským mostem, který byl stržen už během válek se skřety.
Družinu tyto zprávy neodradily. Měla pár hodin na sbalení věcí a během nic Takashi vyrazil na místní strážnici informovat o neúspěšném pokusu neznámého muže zničit jejich dům. Když se s doprovodem mužů zákona vraceli naši hrdinové do domu, Takeda ucítil stejný zápach jako v Kirbegově vizi a tím zachránil všechny od pohromy. Náš neznámý pachatel na ně čekal v domě s touhou je zabít. Zajali jej, avšak během vyslýchání neřekl nic zajímavého a byl předán spravedlnosti.
Imbuta vedla družinu na pokraj Červeného lesa, do vesnice Mde'gawa. Takedovi byla velmi známá, zde před rokem čekala družina na Orazia po fiasku s pašováním arvedanských artefaktů a pátrali po Temném. Nyní je náčelník vesnice informoval, že Viconie zde prošla o den dříve a poprosila jejich starého známého, elfa Gwe'drawe, o doprovod. Gwe totiž ve vesnici zůstal a dále hlídal Temného. Měl tedy nejlepší informace o jeho činnosti, ale nyní byl ztracen či ve Viconiině moci.