Březen 2018

Muž s koňskou hlavou

18. března 2018 v 11:02 | PJ sokol |  Deník
Albireo-Athor, 4. 3. 853 do půlnoci
Orazio, Takeda a Takashi stáli před tajuplným obchodem s kuriozitami a bavili se, jak jej mají v nejbližší noci přepadnout. Nakonec Orazio rozhodl, že po špatné zkušenosti s nedávným teleportem do náruče erinského kupce, na to raději vlítnou ve dne. Součástí plánu bylo utajení ninji. Takashi si zakoupil lektvar neviditelnosti s dobou trvání až deset hodin, vypil jej celý a zmizel, aniž by si zjistil, jak zase odmizet. Oba čarodějové s ním následně vstoupili do obchodu a začali dělat zvídavé zákazníky, čímž upoutali pozornost prodavače. Takashi mezitím prohledal patro obchodu, sahal na co se dalo a u jedné zamčené kliky spustil poplach. Za pár okamžiků se v domě objevil další muž, nazvaný Giorgio, a začal prostor prohledávat. Prodavač se dále věnoval čarodějům. Takashi unikl tajnou chodbou do albirejské stoky, na kterou náhodou narazil ve sklepě.
Mezitím čarodějové netušili, jak si Takashi vede, ale věděli, že jsou v domě správně. V zoufalství zahájili nátlak na prodavače. Skončilo to bojem. Orazio zasypal Giorgia kamením ze stěny domu a Takeda...se ubránil prodavači. Když chtěl prodavač z osamoceného boje proti mágům uniknout na ulici, byl Takedou pacifikován, omámen a vrácen zpět do domu s úsměvem na rtech.
Orazio se v patře dostal za zavřené dveře, nalezl zrcadlo, kde si promluvil s odrazem Kirbega o tom, kdo má legitimnější nároky na Viconii. Diskuze skončila otevřením Závoje do stínového světa a pomalým příchodem krakena. Povinnost-Spravedlnost-Síla u Orazia zvítězila nad "sbal prachy a vypadni" a společně s Takedou bránu zase zavřeli návalem vzájemné lásky. Když z domu utekli, Kirbega u zrcadla kontaktovaly zbylé spojky Khara v Albireu a drakočlověk se ukázal jako krajně nespokojený s jejich výsledkem. Ať už si o jejich následné smrti myslíme cokoliv, díky tomu má Takedova organizace Garenové ruky nový dům v Albireu.
Pro další postup je důležité, že Takeda na chvíli spatřil minulost, či budoucnost při zavírání myšlenkové brány: Viconii zabíjející elfa, slavící lid v Athoru, povědomou vesnici v Červeném lese a rozmazaného muže s koňskou hlavou, co následně na Takedu zaútočil a tím jej z vize probudil.
Díky Alwarinovi se družina dostala do Athoru teleportem. Přímo do víru oslav bohyně Mauril, které se odehrávaly formou maškarních slavností po celém městě. Tím hned dobrodruzi odhalili význam dvou Takedových vizí.
Mezitím, co mágové pátrali v ulicích po pánovi s koňskou hlavou a zjišťovali, žda Viconie Athorem prošla, Takashi byl naložený ve vaně bývalého Řehořova domu. Svým úžasným instinktem zároveň zvládl v domě odhalit spiknutí v podobě trpasličí nálože v podlaze a spatřit zabijáka, který to udělal. Ten však stihl uniknout.