Srpen 2015

Zkoušky

31. srpna 2015 v 13:40 | PJ sokol |  Dobrodružství
Dveře se rozevřely tak rychle, že shodily vzácnou arvedanskou vázu, která byla na stolku za nimi. Samozřejmě se pádem nerozbila, byla to magická arvedanská váza a touto svou povahou majiteli plně vyhovovala. Alwarin leknutím nadskočil. Zkouškové se chýlilo ke konci a on se snažil každý volnější moment odpočívat. Kdyby to nedělal, jedna půlka zkoušených studentů by už byla hromádkou popela za každou odpověď, co před ním pronesla, a druhá půlka by makala ve storabských dolech, aby si vážila štěstí svého postavení. Nad tím druhým se zamýšlel o poznání déle, ale pak usnul. Nyní jej probudil Elros, Alwarinův kolega na univerzitě a překvapivě člověk nekouzlící. Přesto byl teoretikem magie natolik skvělým, že i osm set let starý mistr Bílých čarodějů se s ním chodil radit.
"Alwarine, kde je tvůj chráněnec?" zeptal se rozzlobeně.
Bělovousý mág se lépe posadil a přemýšlel, zda neotevře láhev vína. Rychle to ale zavrhl. Elros nebyl ve stavu, kdyby to pomohlo. Ba naopak. Tak si odkašlal a pravil: "Je zhruba alden pryč. Co se děje?"
Vrchní teoretik magie překvapivě zamrkal: "Ty to nevíš? Nic jsi necítil?"
"Je zkouškové, Elrosi, cítím všechno možné."
"Neutahuj si tady ze mne, Alwarine. Pověz, kam šli." Elros zavřel dveře. Uviděl vázu, ale nechal být a popošel k nástěnné mapě. Opět arvedanského původu a opět nerozbitné.
"Víš, že jsem slíbil, že to neřeknu. Začni ty..."
"Ne, Alwarine. Je důležité, abys byl první. Tak mi aspoň naznačuj."
Alwarin už už měl na jazyku zlidovělou frázi z jedné studentské divadelní hry, ale pro vlastní bezpečí ji spolkl a místo toho vážně přikývl.
"Sintar?" "Ne." "Rilond?" "Ne." "Athor?" "Ne." "Dunrilean?" "Ne." "Tabit?" "..." Tabit?!" "Možná."
Elros si povzdychl: "Takže to oni opravdu prošli Tabitskými vrchy... Máš děsnej průšvih, Alwarine. A ten tvůj Orazio taky. Minimálně bude u mne neúspěšně přezkoušen ze všech předmětů a opakovat je až zčerná. Pojď, musíme konat. Drawen za tebe vezme zbytek termínů. Cestou ti to vysvětlím."