Duben 2011

Iniciativa (29. 4. 2011) - zpětná vazba

30. dubna 2011 v 13:11 | sokol |  Zpětná vazba
Část se vyřešila na místě, proto zde je místo na nějaké nové postřehy a zbylé záležitosti. Nebojte se naťuknout i relativní zbytečnost, i když na dovednost "počítání" už asi sílu nemám:-)

Iniciativa - úvod

18. dubna 2011 v 11:02 | PJ sokol |  Dobrodružství
Staniše dnes čekala spousta papírování. Tu práci nesnášel, znamenalo to celý den sedět na židli, číst a podepisovat. Jenže jednou za měsíc to bylo nutné udělat a Staniš věděl, že stačí zatnout zuby a vydržet. S útěchou, že zítra opět půjde do města, se pustil do první žádosti.
Než si stihl přečíst, co paní Hrušanská zase potřebuje, rozlétly se dveře a v nich stál rudý trpaslík s umatlaným vousem.
"Durgone, co děláš v...?"
Uslintaný nezvaný host ale nedbal jeho otázky a vztekle zařval: "Zaveď mne k němu! HNED!!"

...

Viconia právě opouštěla Taros. Město na ní zanechalo hluboký dojem. Jenže cesta pokračuje a ona vykonala nezbytné přípravy pro vstup do Zlatého lesa. Nikdy tam nebyla, ale je to nejrychlejší cesta. Je připravena, jak nejvíce dokáže. Ještě neposlala vzkaz, ale to si nechá před vstup do samotného hvozdu.
"Jídlo je koupené, má paní, ještě máte nějaký požadavek?" odpověděl skřítek po Viconiině boku.
"Ne, Tajpeji, jsem připravená vyrazit. Jdeme, ať jsme v Albireu co nejdříve. Musím je najít. Je to důležité."

...

Hasun Mabar uslyšel křik a pomalu vstal z postele. Oblékl se, vyndal z pod postele kufřík a jeho obsah pečlivě za svitu svíčky zkontroloval. Mabar spokojeně pokýval hlavou, vše bylo na svém místě. Přemýšlel, zda si ještě stihne vzít něco k jídlu, ale raději to neriskoval. Posadil se místo toho na židli a čekal. Za svůj dlouhý věk už poznal z náznaků, co bude následovat. Jen nevěděl kdo, kdy a kde, ale to zjistí vzápětí.
Po minutě někdo Mabarovi zabušil na dveře. Důstojně vypadající stařec povstal ze židle a s kufříkem v ruce otevřel dveře. Za nimi stál zpocený strážný a zhluboka dýchal. Nemají žádnou vytrvalost, pomyslel si Mabar.
"Pane, stala se hrozná věc. Garu Lebai spadl z balkónu. Asi nešlo o nehodu a je to s ním zlé!"
Mabarovi se rozšířily oči: "Není nač čekat, veď mne!"