Březen 2010

Nedokonalá euforie

25. března 2010 v 11:24 | Viconia Starkowa |  Příběhy postav - Viconia
V Albireu 1. října 851

Jak já byla ve svém živlu! Shodit ty smradlavé hadry a opět se po letech obléci do civilizovaných šatů, téměř jsem zapomněla jaké to je. Ovšem lítostivé vzpomínky na Erin jsem velmi rychle potlačila. Už není cesty zpět a já si v novém životě nemohu dovolit slabost.
Mortus na plese
Ples byl nádherný. Ani jsem nedoufala v takový úspěch. V části pro zvané, kde jsem byla, se nacházeli nejvýzmanější osobnosti Tary - Alwarin, král Walden, trpasličí král Kwesaru, dokonce i Mortus (tedy byl-li to on) - a ti všichni mě viděli. Ach, bohové, ještě teď mám chuť radostí brečet, když si na vše vzpomenu.
Jen trochu problémový byl můj partner. Uznávám, že byl jediný z družiny, kdo má aspoň nějaké společenské vzdělání (když si vzpomenu, jak Dirk se odmítal učit tančit...!!!), ale přeci jen má stále co dohánět. Netancuje nejhůře, ale s pozdější dobou stále více pil. Možná neunášel svou povinnost, ale veřila jsem, že čarodějové mají silnou vůli. Lehce mě to zklamalo a nyní si říkám, že ta facka byla zbytečná. Navíc jsem odešla z plesu s jiným. Dlužím mu omluvu i poděkování.
Též si uvědomuji svou současnou situaci. Přípravy na ples mě natolik pohltily a zatemnily mysl, že vidím v jaké stavu je družina i mé vztahy k ní. Drobek se na mě mračí víc než bývá obvyklé. Abioseho jsem okamžitě navštívila u felčara a našla v prázdném, zamčeném pokoji žvatlajíce cosi o soustředění na vlastní hněv a nutnost potlačení jakési elfské drogy. Střela se za chvíli může chovat jak urvaný ze řetězu. Oraziův stav po plese nebyl utěšený, ale i tak se s mručením zamkl v pokoji a připravoval na soutěž. Ovšem skončil druhý, což je sice úspěch, ale naprosto k ničemu. Snad má neústupnost, aby si na bále popovídal s Alwarinem přinese do budoucna nějaké ovoce. Aspoň, že Dirk je v pořádku.
Pořád si málo uvědomuji, že nejsem jenom já. Jsme všichni na jedné lodi. Vázne vzájemná domluva a cítím, že je to má vina. Slova podpory, důvěry i obdivu nestojí nic, tak proč šetřím?! Teď, když nás čeká důležitý úkol v Tabitském lese.


Drobek, Abiose a Albireo

23. března 2010 v 20:11 | Drobek |  Příběhy postav - Drobek
To co se ještě nikomu nepodařilo, co Drobek odešel z Bergondu, se během chvilky podařilo Vikonii. Tolik urážek na Drobka, ještě tahle družina nezaslechla. Nejhorší na tom je, že si to snad ani neuvědomuje. A to jí taky zachránilo od výprasku, jakej v Albireu ještě nikdo neviděl. Při slovech, který Vikonii vycházeli z huby přecházel Drobka smích. Bylo to jako, by ho nějakej skřetí zmrd nabodával na meč. A vona se na to kouká a směje, jako kdyby to bylo pro pobavení davu.
Drobek by jí nejradši v tu chvíli zpřerážel všechny kosti v těle, urazil hlavu a nadělal jí do krku. Místo toho spolknul všechnu tu žluč, co tu na něj chrlila a zvedl se od stolu. Dost mírně řečeno naštvaně se otočil a jen mlčky odcházel. Do cesty se mu jako naschvál připletl sud s pivem. Neměl tam co dělat, a tak dostal kopanec, místo Vikonie. Jen škoda toho piva. Vikonie by škoda nebyla!
Naštvanej, nepříčetnej…. Odešel do pokoje. Kde popadl svoje okovaný rukavice, jedinou zbraň co mu ve městě povolili a pomalu se zadním vchodem vytratil na ulici. Jedinej, kdo si toho všiml byl Abiose. Ten se připojil k Drobkovi jehož kroky vedly ani nevěděl kam. Jediný co věděl, bylo to, že si musí dat někde pivo, aby se uklidnil. A celý město by se mu teď mělo vyhýbat, jinak ho nakope do míst, kam slunko nesvítí. Zapadnul s Abiosem do první hospody co potkal. Rozhlídnul se po hospodě a jako naschvál, seděli u jednoho stolu dva trpaslíci. Podle vousů poznal, že jsou ze znepřáteleného města. A tak se rychle posadil do rohu ke stolu a objednal si pivo. Abiose seděl naproti němu a nic neříkal. Byl to tak živý rozhovor, jako by si povídali dvě mrtvoly. Drobek si jako slušnej trpaslík dal deset piv, Abiose seděl a usrkával vodu jako nějaká žába. Potom se Drobek zvedl a odešel. Abiose se k němu zase přidal. Tak se oba začali vracet do hostince za ostatníma. Drobek v rozmejšlecí náladě, Abiose zase střízlivej jako vždycky (hrůza!!!). Po chvíli však Abiose upozornil Drobka, že je sledují dva trpaslíci. Byli to ti dva z hospody. Ani se nepokoušeli schovat. Abiose se nabídnul, že je zdrží. Drobek se v rychlosti zmoženýho pijana piva odpotácel do postraní uličky. Nepovedlo se, Abiose i přes svou drzost, za kterou by ho jindy trpaslíci zabili, nezdržel pronásledovatele ani o chvilku. Ti zahnuli za roh a rozeběhli se k Drobkovi. Ten už stačil vystřízlivět. Začala peprná výměna názorů, za kterou by se u cechu dlaždičů nemuseli stydět. Abiose, jako vždy drze, ale poprvé včas ve správnou chvíli zakřičel na celou ulici ,, Jeto můj přítel, nechte ho být…" Jeden je dvou trpaslíků se rozeběhl z ulice pryč. Druhý však zůstal dál. Když už se oba trpaslíci chystali na boj, který měl každou chvilku začít, přitočil se Abiose k trpaslíkovi a zezadu mu probodnul dýkou krk. Ten se s chroptěním zhroutil k zemi. Drobech se k němu sklonil a kusem hadru mu zavázal krk. Bylo jasné, že už ho nezachrání, ale zasloužil si takovouhle smrt? Abiose křikl na Drobka, že musí rychle pryč. Než se oba dostali na konec ulice, už trpaslík nechrochtil. Rozhlídli se a vydali se za ostatníma. Drobek po dlouhé době řekl děkuju.

19.3.

20. března 2010 v 13:25 | Muerte |  Deník
Drobek a Abiose se střetli s Kwesarskými trpaslíky. Abiose zachránil život Drobkovi, ale aby se mu to povedlo musel pokročit ve své cestě za totemem Maghawa. Momentálně tráví čas v Hospicu Markuse Storaba, u kterého předtím pracoval.

Družina si vyzvedla a rozdělila několik magických předmětů identifikovaných v domě Pelse Tvarůpána.

Družina se zúčastnila Mysliveckého Trigonského Bálu, každoroční společenské události, kterou svou přítomností poctil tentokrát i král Walden, aby ukázal lidu dobrou tvář, rok po dobytí Svobodných měst. Družina se setkala s několika postavami vyšší společnosti jako Kwesarským trpasličím králem, kurtizánou Allesií z Klínu, keledorským velvyslancem, ale také s lovcem lidí Mortusem, s Lovci stínových příšer Aklym Modrovousem a Trigonobijcem, albirejským velmi lidovým hrdinou. Akly nasměroval družinu na čaroděje, který studuje myšlenkové bytosti.

Orazio byl těsně druhý v turnaji o stipendium na Albirejské univerzitě a seznámil se s mladou elfí čarodějkou Lanialeo a Drobek mu pomohl zbavit se bratrů Wiaromilských, nekalé konkurence v turnaji.

Dirk a Drobek prozkoumali vstup do podzemí kudy má do města družina propašovat magickou vázu z Tabitu.

Dirk prozkoumal způsob jakým probíhají celní kontroly u městských bran.

19. či 20. 3. Co se vám hodí víc?

8. března 2010 v 12:36 | Muerte |  Kdy příště?!
Nebo nějaký jiný den? Rozhodněte do konce týdne. Děkuji.

5.3.

6. března 2010 v 13:02 | Muerte |  Deník
Družina dorazila do Albirea a ubytovala se u Modrého stínu. Ve městě našla několik možností si přivydělat.

Abiose se nechal zaměstnat jako léčitel nejprve ve špitále sester Panny a poté ve špitále při albirejské strážnici.

Orazio Merone se přihlásil do turnaje o stipendium na Univerzitě Magie a nastudoval nová kouzla.

Viconia zjistila možnost jak magicky vylepšit její meč.

Dirk zjistil ze na Mysliveckém bále by měl být i lovec přízraků Trigonobijec a další důležité osobnosti včetně jeho královské výsosti Waldena Almendorského.

Část družiny se vydala hledat Vlado Dadana, vůdce supů. Během tohoto hledání došlo k hospodské rvačce s hazardními hráči v hospodě u 3 skřetů, kterou ukončil hostinský.

Střela nakonec narazil na kontakt - Zrzouna, který spojil družinu s Dadanem a nakonec došlo k setkání s Dadanem - vůdcem gangu Supů, který si chce družinu prověřit a chce aby pronesla do Albirea z Tabitu jakýsi arvedanský artefakt ve tvaru vázy od jistého Jeníčka. Dadan je ve spojení s Maxmiliánem.

Družina zorganizovala aukci v Amirském tetragonu a podařilo se jí prodat lup z předchozích bojů a investovat vydělané peníze do identifikace několika magických předmětů.