Říjen 2009

Kolikátého je a koho to vlastně zajímá...

24. října 2009 v 9:29 | Muerte |  Reálie
Už dříve se u nás prosadil kalendář normální proti tomu asterionskému, protože nás nebavilo hledat jestli je chladen nebo leden. A přiznejme si, v té době nám na datumu záleželo pramálo. Minimálně u mě se situace dost změnila a datum má pro mě význam dost velký na to, abych o něm alespoň psal. Že používáme naše názvy měsíců místo asterionských nevidím jako problém. Kde ale nejasnost vidím je skutečná povaha měsíce. Podle sokolova počítání je srpen (alespoň Sokol to tvrdí!) Ale je to počítání pro severní nebo jižní polokouli? Je tedy léto nebo zima, spíše však období dešťů či období sucha?

Nový modul

22. října 2009 v 13:25 | Muerte |  Organizace
Vyšel další modul, Stíny jihu. Je to 7 letech nový geografický modul. Cena 255 plus nějaké to poštovné. Modul určitě kupuju a sem to píšu snad jen proto, aby to někdo z vás, pokud by to viděl v záchvatu touhy po asterionu nekoupil.

Věrná Viconia

20. října 2009 v 12:19 | Viconia Starkowa |  Příběhy postav - Viconia
Západně od Dunrileanu 15. srpna 851

Zvítězila jsem!! Můj osud i smysl je naplňován, má sebedůvěra roste. Teprve první z mnoha v mém životě je mrtvý, ale o to byl důležitější - byl první. Bruxa byla silná, ovšem my silnější. I šaman nyní ví, že spolčování se zlem vede pouze do záhuby. Jen smrt náčelníkova syna je smutnou zprávou.
Byl to právě on, kdo nás ještě při pátrání po Noxxovi vyhledal a požádal o pomoc s Bruxou. Bylo naší povinností mu pomoct! Žádné ZLO nebude chodit tam kde budu JÁ!!! Navíc Bruxa zahubila dunrielanského hrobníka a nyní likviduje i jeho primitivní lid.
Byla náhoda, že ve stejnou dobu, kdy my se vylízali z ran po boji s golemem a Noxxem, vyžadoval ten zlořád Vostřáhlo po Horatiovi vyšetřit zmizení jakéhosi burana z pevnosti naproti před Královskou řeku. Pokle Mokle, onen domorodec, totiž odhalil, že vidlák byl unesen jeho lidmi, ovšem nechápal proč. Byli s námi odjakživa v míru.

Domorodá vesnice, jak se ukázalo, byla v plné moci šamana. Ten hnusák jednal naprosto svévolně, sobecky a především - v zájmu Bruxy. Ta zrůda, bohové, jak já v duši zuřila a toužila se mstít! Všem, kdo se opovažují!! Jsou snad slepí?! Bruxa je využívala, chtěla po nich, aby jí hledali potravu ve městě, unášeli tak mé lidi a mysleli si, že se zachrání. Jejich tupé a naivní mozky nedokázaly pochopit, že je časem zabije Bruxa či Vostřáhlova armáda. Jejich přežití záviselo na nás a snaze donutit je, aby prozřeli. Přesvědčili jsme alespoň dva kmenové bojovníky, opravdové hrdiny, že zničení Bruxy je nejlepší řešení. Šamanovi netrvalo ani hodinu přijít na to jak jsme nebezpeční. Náhle "zjistil", že Bruxa si přeje okamžitou potravu - nás. Nastala ideální příležitost všem ukázat, na čí straně je pravda, protože celý kmen, včetně šamana, nás do chrámu doprovázel.
Strhla se velká mela. Lid zůstal venku, ale šaman a pár jeho věrných si v jeskyni řekli, že Bruxe v našem zabití pomohou. S ním se utkal Mokle, dva hrdinové a Horatio. Já měla jiné starosti. Konečně jsem ji spatřila a věděla, že teď nemůže utéct. Bruxa. Ležela nahá na kamenné podestě a opravdu se na nás těšila. Netušila však, že budeme příliš velké sousto. S trpaslíkem jsme se dokonale sehráli a i přes její nechutný a ohlušující vřískot ji udolali. Poslední rána Kurátorem dopadla s jménem Gora na mých rtech. Jakmile to šaman spatřil, utekl, ovšem stalo se to, v co jsem doufala. Lid venku konečně prozřel. Šaman podlehl osvícenému davu a po smrti Mokleho se jediný přeživší hrdina stal v euforii novým kmenovým náčelníkem. Vděk všech byl ohromný, mně ovšem postačí vlastní klid v duši a Bruxiny zuby v dlani.
Z následné noci si mnoho nepamatuji, přiznám se. V nadšené atmosféře jsem přijala hodinu po zahájení od vesničanů nabídku ochutnávky místní kuchyně a pak náhle bylo ráno. Hlava bolí a Horatio se mi vyhýbá. Snad Drobek, až za den dva vystřízliví do schopnosti mluvit, bude vědět, co se dělo. Jsem úpřímně na tu zábavu docela zvědavá...

Tady je Drobkovo

18. října 2009 v 23:28 | Drobek |  Příběhy postav - Drobek
Konečně chvilka klidu. Ne, že bych byl nějakej povaleč, ale mít pořád rozbytou hlavu není tak úžasný, jak se muže zdát. Krev stejká po čele, ruce bolej. A všechno vás pálí. Jak se pot dostává do ran, tak je to jen horší. Jo, pro ženský to vypadá dobře, je pravda, že sbalit na to nějakou kost mužete, ale nevydržíte to dlouho. Konečně si muže člověk sednout před hospodu, vopřít záda vo zeď a nechat na sebe svítit sluníčko. Napít se piva a přikousnout prasátko, ovárek…, přemejšlet a vzpomínat a to bez toho aby na vás někdo řval, že seš mrtvej. No bacha si musím dávat furt, nikdy nemužu vědět, jestli se tu neukaže někdo vod nás a nebude mi chtít useknout hlavu. Je to vopruz pořád se dívat přes rameno. No co se dá dělat, ale přece nenechám nějaký hovado, aby se do mě a mojí rodiny sralo….. Ale proč si kazit jeden z mála klidných dnů. Kdo ví, jak by to dopadlo, kdybych nemusel vodejít. Třeba bych teď mohl v pohodě a klidu makat v dole, vobčas zabít nějakýho skřeta.
A teď místo toho tady sedim a čekám až vypadnu z týhle díry. Zase nasednout na nějakou bárku a vypravit se dál. No každopádně potřebuju změnit místo pobytu, tady by mě někdo mohl najít a to by byl průser. Hlavně, že ty hejsci co sem teď s nima nejsou zase takový hovada. I když někdy… no to je jedno. Každopadně vod nich se ničeho bát nemusim, ty mi krk kuli minulosti nepodřežou. To je dřív sejmu za blbý kecy. Je hrůza co všechno jsou schopný nakecat. Naštěstí se aspoň trochu uměj prát a pít, některý z nich taky dokážou. Nemusela by bejt ani nuda. Jen sem zvědavej do jakýho průseru se zase dostaneme. Zatím je to s náma jako když se topíme ve sračkáčh, plavat nejde, pořád se točíme do kola. Každej problém co nás potkal, tak jsem si udělali sami nebo aspoň z části. No hlavně že mě to nestálo kejhák ani vousy. Ještě to by scházelo. To bych byl jako předek z dědova vyprávění, když ten o ně přišel v boji. A byl to řízek. To je jako naschvál, pivo došlo a k dalšímu zase taková dálka.No asi bylo dost přemejšlení, mohl bych něco, spíš někoho rozbít. Potřeboval bych si potrénovat zápas. Hmm, a už dlouho sem jen tak někomu nerozbil hubu z dlouhý chvíle…

Kdy se sejdem?

14. října 2009 v 15:00 | Muerte |  Kdy příště?!
Podle reakcí tedy navrhuji sobotu 31. 10. od půl 7 v Klubu. S tím, že Sokol je mimo. Zatím počítám s Drobkem a s Lukášem. Ostatní napište, jestli je to ooka. Pro další posun nejsem, abysme naše akce sesynchronizovali s Víťovo barem.

Šijte do mě!

12. října 2009 v 9:04 | Muerte |  Zpětná vazba
Pokud máte připomínky, dejte vědět. Jak to uděláme se zkušenostma? Po icq či jak? Taky dyžtak popřemejšlejte, co chcete dělat do doby než přijede loď. čas na takový ty učební čínnosti, výtvarný činnosti (výroba mečů a tak.) Prohledávání lesů a sběr bylin. To všechno na vás čeká a můžeme to vyřešit tak, aby na příštím sezení mohlo zase dojít spíš na nějakou tu společnou akci a úředničina byla za námi. Nezapomeňte na dvě věci, že vaše postavy na Asterionu žijí, kdyžto vy ho jen navštěvujete a každá snaha se cení.

Starý článek zapadl...

7. října 2009 v 12:43 | Muerte |  Kdy příště?!
Starý článek o tom, kdy příště je beznadějně dole, pohřben vašimi dojmy... Takže tu je nový, ať to tu máme hezky pohromadě. Prozatimní datum je tato sobota od 6 večer odjezd od klubu.

Podle vašich ohlasů předpokládám účast Sokola, Roye, Matta a Mauglího. Víťovi se to znovu hatí. Svobe prosím potvrď účast. Vypadá to na 5 ze 6. Což mě určitě stačí. Můžeme se dohodnout na vraždě těch barmanů, co ti to Víťo ustavičně hatí. Můžeme to ale posunout, aby sis zahrál taky. Každopádně pište!