Srpen 2007

Tak kdy a s kým???

29. srpna 2007 v 18:53 | Boogie |  Kdy příště?!
Páni, tak kdy dále?? Jak jste na tom s časem v budoucích víkendech a prosím všechny, aby napsali kdy můžou... dále pro nadějné PJ: gdo si to tedy bere přístě??? já, sokol, lukáš či snad sláva, sob bo petr??? :) piste, rozhodujte :)

pan Ti a moc vody III aneb výlet v posranym pekle

29. srpna 2007 v 18:50 | Boogie
Už víc jak čtrnáct dní zahníváme na téhle zpropadené řece. Ne že bych se celou tu dobu nelízal z ran od strážného z loděnice, ještě to trpasličí hovado na nás všechny asi poslalo hněv bohů a to nás dostalo, vlastně posralo.
Nastěstí jsme narazili na domorodou vesnici a naštěstí ne kanibaly. Mamo se svým náhrdelníkem zazářil a jeho žvatlání se vyplatilo. Za jakýhosi mrtvýho ptáka nás prý vyléčí a to už se vyplatí!!! A tak se stalo.
Po několika dnech strávených dáváním se dohromady a chlastáním jejich zaplivanýho koktejlu jsme se s díky sbalili a vypadli. Cesta do Minkoru je ještě dlouhá...
O půlnoci, při meditaci, mě něco vyrušilo a krysák Xi mi zapípal, že asi sto metrů od nás je domorodá loď. Stála, jen pozorovala. Požádal sem Jensovy motýly, aby hlídkovali, ale do rána byl klid.
Až dopoledne se to stalo...
Snesla se mlha, taková nepřirozená. A pak jsme vpluli do pasti. Všude kolem se z oparu vynořily lodě lidojedů. Zkusil sem trik s létáním a mumláním zaklínadel, ale kdosi z mlhy se mi vysmál. Byl to ON. Byl to původce všeho zlého a chtěl jen jedno - GAREN. Po takových těch zdvořilostních frázích se rozkecal - sledoval nás už od ostrovů přes Novou Malenu až sem, kde si nás naběhl. To vše pomocí špinavých triků a ovládnutí efendiho - až někdy příště zvolí arabáš cestu po vodě místo souše, bude to divný. Až na řece na území divochů popluje tělo oblečené do civilizovaných šatů, určitě ho vytáhnu, až za ními poplují jakési červené rybky, které zde nemají co dělat, zeptám se někoho, kdo tomu rozumí, až divoši budou mlet něco o rudém ďáblovi a bílém démonovi (či naopak), zeptám se jich více, co to znamená.
Když jsem uvažoval nad tím vším a zároveň bil s Mamem a efendim Jaapa (respektive bil on nás), došlo mi, že to je asi konec. Až jsme ho bušili sebevíc a Mamo ho několikrát zasáhl kamennou dýkou, darem od divochů, tak první zemřel efendi - kopanec ho vyhodil do vody a už se nevynořil. Pak skončil ve vodě Mamo, ale drápal se nahoru. Schytal sem dvě tři rány, pár jich rozdal a pak, když jsem promáchl tu největší ránu, které sem byl schopen a které se Jaap elegantně vyhnul a rovnou z otočky mě kopnul do hlavy, pak už si nic nepamatuju.
Jen se mi zdálo, že efendiho ožírají ty červený rybičky a že doufám, že tam, tam v tom jiném světě bude krásně tak, jak mi vyprávěli Jensovi motýli...

Ovečky poslušně kráčely dál...

26. srpna 2007 v 13:46 | Muerte |  Zpětná vazba
...až došly nakonec jejich cesty. A jatka mohla začít.

Tak jsme odehráli poslední sezení mého dobrodružství. Hned ze začátku bych chtěl říct, že na to, jak bylo odehráno, měla velký vliv vaše docházka. Sice bylo pokaždé s kým hrát, ale nebyla snad jediná postava, která by si celou epopej na řece Ellionu prošla celou a tímpádem jí mohli dojít jisté spojitosti. Třeba to bude v dalších dobrodružstvích lepší.

Vy co jste včera nemohli přijít si ale zasložíte vědět, jak to vlastně bylo. Nehodlám popisovat co jsme v sobotu večer odehráli, to bych bral práci Víťovi a Svobovi, místo toho Vám předložím deník, ke kterému se duržina bohužel nikdy nedostala. Deník Jaapa de Hoopa. Data tam nenajdete, ne že by chyběla, ale já si je nepamatuju, to by musel dodat Sokol.

Další den služby, vojenský guvernér nechal dnes předvést skupinku, která překročila Plavenské hranice. Vypadá to, že Keledor se zbavuje odpadu. Pro Barbarské ostrovy se ale hodí jako kdokoli jiný. Je příhodná doba, loď právě kotví v přístavu.

Odpoledne přišel raport z vězení. Je plné a tak některé trestance pošlou s těmi přeběhlíky. Celou skupinu prohlédnu a napíšu hlášení s evaluací možnosti úspěchu. Ale u Barbarských ostrovů jeden nikdy neví...

Několik dní následují jen nudné a pro příběh nezajímavé zápisky. Snad až na ohlášenou návštěvu z Domu Čekání z Plaveny se vpodstatě nic nedělo.

Příští alden dorazí můj mistr. Veze důležité zprávy. Konečně někdo s kým se dá rozumně mluvit. Kromě mučírny to tu dovede být tak strašlivě nudné.

Další zprávy jsou zajímavější.

Loď se vrátila a co je podivnější dokonce s lidmi, co jsme vyslali pro garen a hlavně kov samotný. Velmi zajímavé množství. Co naplat, budu muset tajně do archivu a pozměnit svou pesimistickou zprávu... Konečně nějaká zábava. Ostatně v mučírně jistě přibude pár námořníků. Vždycky si něco schovávají. Guvernér musel trestance pustit, i ty přeběhlíky. Proč brát všem ostaním naději. Přesně dávkovaná naděje na tomto beznadějném pobřeží je zaručený recept pro státní správu.

Ten idiot nezkontroloval zavazadla přeběhlíků. Bohužel ten idiot byl pod mým velením. Zábava v mučírně počká, nejdřív budu muset dohlédnout na ty keledorské. Garen v nepovolaných rukou nepřátel státu, to se nesmí stát!


Nová Malena
Keledorští si ani nevšimli, že jsem s nimi na lodi. Teď se ubytovali, ale hostinec byl plný, mrzuté, takhle se nedozvím nic bližšího. A stačil by jeden silný stisk ruky...

Ti blázni, oni vykradli alchymistu. Jediného, který byl v Zemi šelem... Tak tudy utíkáte, do Minkoru, kam jinam. Jak prosté. Takže máte i garen, kvůli čemu jinému páchat zločiny... Vyzvedl jsem své dva muže, večer navážeme kontakt. Jistě se pokusí sehnat loď z tohoto ostrova. Pokud se nedají chytit, tak možná, možná... hmm to je zajímavé. Uvidíme.

Teď už tě znám Effendi, nedal jsi se chytit. Náhoda mě hraje do karet. Nebo to byl plán? Teď se ale plány změní. Garen se nedostane do rukou nepřátel státu, to tedy ne. Já přece nejsem nepřítel státu.
Effendi, muž pouště, tak ti říkají. Cesta přes savanu pro tebe bude hračka. Takové bysme měli najímat pro průzkum. Ne, námořníky. Ti si vybrali řeku a už 20 let se přes ní nemůžeme probojovat. Tedy někteří... Pro mě ale jistá omezení neplatí. Změníme tvé plány a vydáš se po řece. Několik detailů se musí domyslet, ale na to bude čas. Ti tví barbarští přátelé tě vezou trochu z kurzu. Na tu jejich skrýš budu muset upozornit... A v Novém Pastorenu začneme divadýlko. Místní místodržitel je jen voják, hrdý a hloupý. Ideální materiál.

Tak plán je hotový. Effendi doveze garen po řece až skoro k Minkoru. A tam se zbavím i Hanze... Nikde nebudou žádní svědkové, žádná civilizace a lidi které by zajímal rudý kov. A přitom spousta známých tváří, které se i zbaví těl. Lidožrouti jsou vlastně velmi užiteční. Pomohou mě přemoci Effendiho a ostatní a pak se ještě zbaví důkazů. Budu si muset pospíšit, Kontakt s náčelníkem už docela vychladl... Možná už zapoměl co dovedu, ale paměť mu lehce oživím...

Lidská hloupost je nekonečná. I takhle jednoduchý plán není dost jednoduchý. Oni si v Novém Pastorenu nesehnali nikoho jako kormidelníka!!! Teď bloudí po řece. Všechno se hroutí...

Zase náhoda... ne to si se mnou hraje Paní Hvězd. 5 let tě v těch bažinách hledám Jenzi Guldene, abych tě sprovodil ze světa a ty mě nakonec zachráníš garenový poklad. Tedy pokud tomu trochu pomůžu. Ale s Effendiho pomocí to nebude problém.

Jako by toho nebylo dost, tak se mezi sebou hašteří. Ta ženská je hrozná, v mučírně by s ní byla legrace... Keledorská dračice se zlatými vlasy málem poslala celou mou snahu rovnou do jam pekelných.

Ale přes všechny ty nezdary jsem je sem nakonec dovedl, jako ovce. A tak i skončili. V Minkoru jsou docela pěkné kurvy a je z čeho vybírat. A hlavně tam není tak strašlivá nuda...

Tolik část deníku, co nás zajímala. V mém příběhu postavy jako ovce vlezli na špek psionikovi Jaapovi. O tom, jak vypadalo střetnutí s ním snad napíše Víťa a Svob. Co se týče ostatních postav tak by měly podle příběhu zemřít. Já ale nemohu zabít postavy, jejichž majitelé tu řezničinu přece jen mohli odvrátit, pokud by se bývali byli dostavili.

Sokole, Slávo, Petře i Lukáši, Vaše postavy žijí, dokonce si mohou nechat nějakou zkušenost. Nelučte se s nimi. Sokole, vzhledem k tomu, že budeš asi dalším GM, umísti je kam chceš, dle libosti, tak aby zapadli do tvého příběhu. Jediné, co družině po právu seberu je garen a životy Mama, Tiena a Effendiho. Je to přece jen hra a ne každý den se v ní vyhrává.

Poslední sezení s GM Picou

22. srpna 2007 v 9:16 | Muerte |  Kdy příště?!
Jelikož příbvěh mého dobrodružství se naplňuje, sejdeme se pod mým rádobyvedením naposled. Navrhuju tuto sobotu 25.8. od 7 hodin. Co vy na to?

O posledních únavných dnech na řece

22. srpna 2007 v 9:13 | Muerte |  Zpětná vazba
Na posledním sezení se mě nelíbilo několik věcí. Prvně, že nepřišel Sláva, který řekl že dorazí (a tudíž jsem počítal se schopnostmi jeho postavy) a nedorazil a za druhé chování postav. Sokol i Petr se totiž schovávají za charakterníky a výborné hraní ať už bodrého trpaslíka s nevymáchanou hubou a nebo hrdé rádoby šlechtičny/šermířky, která má měsíčky každý den.

Pánové, proberte se! Takové přehrávání reakcí postav i v těch nevypjatějších momentech, kdy vám třeba dochází kyslík a vy se přesto perete o prase nebo o to kdo co komu řekl, je nerálné a hře to jen škodí!!!
Skazili jste mě tím celé sezení a proto za něj nepřidělím žádné body ani za docházku, ani za to jestli se mě to líbilo a ani za hraní postav. Tedy s výjimkou Lukáše. Kolik kdo dostal viz konec článku.

Abych jen nehaněl a nedal alternativu, tak Vám vysvětlím jak bych si to asi představoval. Dle mého názoru se totiž životaschopná družina klidně může hašteřit, vyvolávat spory, hádat se o to kdo co proti komu řekl, případně proč tu tak smrdí shnilé prase, ale v momentech ohrožení táhne za jeden provaz a dokonce žádaným směrem. Jakékoli jiné družiny nemají šanci. Proč? Družiny bez humoru, co jen plní questy nám jako starším hráčům už nestačí, takže je nevytváříme. Družiny co se hašteří a vyžívají v hraní postav, ale přitom ztroskotávají v questech také nemají šanci protože je v první jeskyni zabije ta úplně největší triviálnost...

A tak i Effendi vytáhl šavli a začal se tomuto náporu naprosté idiocie bránit, aby na řece Ellion uchránil holý život, popřípadě i nějaký ten garen a přitom jsme se mohli ještě sejít. Apeluji na Sokola a Petra, aby utáhli pípu svým postavám, protože takhle sebevražedně by nejednal ani lumík. Zamyslete se, zda když postavě pod vodou dochází kyslík, nebo když je zavřená v tmavé jeskyni není přece jen jedno kdo jí ukázal kde je hladina nebo kdo rozdělal čí světlo, hlavně že dýchá a nebo že zase něco vidí a né že se vrhne na vpodstatě zachránce situace s mečem v ruce.

Zkušenost: Lukáš 5, Sokol 2 a Petr 0.
Sem pište reakce na můj článek i reakce na poslední sezení, normoš zpětná vazba.