Únor 2007

Efendi

28. února 2007 v 9:25 | Muerte
Přistáli jsme na březích Tary ve velikém vodním městě, jež se zove Erin. Všude byly cítit peníze a koření asi tak jako je na poušti cítit písek. Cestou na lodi potkal jsem ty, jež mohu nyní nazývat přáteli. I na břehu jsem narazil na vlídnou tvář. Ale každý šekel má dvě strany a tak jsem potkal i osoby rozporuplné... Třeba kněze boha boje západních lidí. Má svaté ruce a v bitvě vyniká statečností, ale jeho ústa jsou ústy toho nejsprostčího prodavače vody, tedy když nehovoří o svém bohu. Je to jistě jeho zázrak, že takový člověk může kázat jeho jménem.

Ale stařešina pouště pravil, že i v tom nejhorším lze najít něco dobrého a pokud by byl každý hledal ve věcech to dobré, tak by i v poušti tekla voda a rostly palmy. A tak jsem se rozhodl nechat knězi jeho zvláštnosti a spíše jich využít. Tento muž umí najít peníze jako liška dovede vyčenichat kurník. Hned jsem se o tom přesvědčil při handlování o přívoz. A pak znovu v pevnosti dobrodruhů, kde nalezli jsme útočiště i nebezpečí, čímž se opět ukázala moudrost stařešinů.

I vtrhli jsme do svatyně místních lidí, které však dávno pozřel divoký vítr dějin a snažili jsme se uklidnit mrtvé, jež tu přebývaly. A nakonec se nám to podařilo, i když už jsem myslel, že zůstaneme navěky pohřbeni. Byl to bůh mého zvláštního přítele, jež mu vnuknul, jak se má zachovati a zachránil nás. Poté jsme se vrátili do pevnosti, která leží nad svatyní a kde si velmi oddechli... Tak jsem se zapsal v tom Cechu dobrodruhů, který nám jistě velmi poslouží v naplnění mého osudu.

I ta nejdelší cesta začíná prvním krokem

27. února 2007 v 16:46 | Muerte |  Organizace
Rád bych přidal něco ze svých představ o tom, jak to tu bude fungovat.

1) Rozdám Vám všem jméno a heslo. S tím se pojí pravidlo o tom, že editovat můžete jen svoje příspěvky.

2) Můžete přidávat cokoli pokud jde o obsah, ale neměňtě formu, tedy pokud se na tom nějak nedohodneme.

3) Ankety by měl tvořit hlavně Sokol, parádní nástroj jak zjistit jestli se dračáky líběj a získat nějakou tu zpětnou vazbu a zároveň se vyhnout tomu, aby na tebe lidi řvali :-) Získat názor ne hned po dračáku, ale později, když už se nervy uklidnily.

4) Pokud se chcete vyjádřit k článku, jsou tu komentáře, pokud chcete napsat vlastní, je tu jméno a heslo a můžete se vyjádřit, možná budete i muset ;-)

Změna, to už je holt ten posranej život

27. února 2007 v 14:57 | Muerte |  Organizace
Tak jako když zafouká vítr, tak se změní poušť k nepoznání, stejně tak se mění život na Asterionu. I naše životy mění závan toho větru. Někdy je to vlahý vánek, co osvěží a někdy vychřice zvedající mrak písku, co serve maso z kostí.
Nám přivál nové členy a nové osudy, do kterých se můžeme vtělit. Naším osudem byl zatím vlahý vánek. Co nás ale čeká v budoucnu? To vědí jen bohové a stařešinové pouště. Tyto svitky pergamenu jsou tu pro věrné zápisování foukání těch mocných větrů, kterým lidé Západu říkají historie. I ty přidej svůj střípek vědění a společně se můžem pokusit odhalit vědění bohů a stařešinů: odhadnout co k nám zavane vítr věcí příštích.